Magazyn o grach

Magazyn o grach

Nowości, informacje - wszystko dla miłośników gier

Gry – recenzje

j7e03lw

Punch Club – symulator… pięściarza

z19Osoby, które twierdzą, że twórcy gier niczym ich już nie zaskoczą, muszą zmierzyć się ze sporym wyzwaniem. Trudno przecież zachować obojętność w stosunku do pozycji opisywanej jako gra ekonomiczno-strategiczna, w której mamy pod opieką… młodego boksera.

Choć fabuła nigdy nie jest najmocniejszą stroną symulatorów, tu jest ciekawie zarysowana. Tytuł opowiada o dość zawadiackim młodym człowieku, któremu towarzyszy trauma z dzieciństwa, kiedy to w czasie napadu zginął jego ojciec. Dwadzieścia lat później młody człowiek robi wszystko, aby stać się najlepszym wojownikiem na świecie, tylko w ten sposób może bowiem ponownie spotkać morderców ojca i tym razem stawić mu czoła.

Co ciekawe, zadanie gracza nie bazuje wyłącznie na walce. Konieczne jest również troszczenie się o codzienne życie młodego boksera i jego potrzeby. Zaczniemy więc przejmować się nie tylko treningami, ale i dietą, a nie raz naszym problemem staną się również problemy generowane przez niedobór gotówki.

Age of Mythology: Tale of the Dragon

z20Nowy tytuł z pewnością ucieszy przede wszystkim starszych graczy zwłaszcza, jeśli charakteryzuje ich sentymentalna natura. Age of Mythology: Tale of the Dragon to dodatek do Age of Mythology: Extended Edition będącej zremasterowaną wersją strategii czasu rzeczywistego, która okazała się jednym z najważniejszych  tytułów roku 2002.

Oczywiście, nie oznacza to, że nie czeka nas przynajmniej kilka nowości. Nikt nie odważył się zmienić tego, co przyczyniło się do popularności gry wśród fanów, grywalna frakcja chińska z jej specyfiką powinna jednak usatysfakcjonować nawet te osoby, które mają w stosunku do gry duże wymagania.